BRATISLAVA

My sme 1.A trieda

MOJE MESTO - prvé detské mesto povolaní na Slovensku

„Čím chceš byť!“

Navštívili sme interaktívnu výstavu pod týmto názvom v obchodnom centre Eurovea.

Expozícia detského mesta z drevených domčekov(kójí), bola fiktívnym mestom, zároveň miestom, kde si deti vyskúšali činnosti , hravou formou priblížili profesie/povolania, ktoré im otvorili priestor pre lepšie pochopenie toho, čo sa v reálnom svete , deje, čo dospelí , sami ich rodičia robia – za čo dostávajú peniaze a aký má význam ich práca aj pre ostatných.
Dievčatá najviac zaujala kója pod názvom . Medissimo - Medicínske zariadenie vybavená ako nemocničná izba v kombinácií so sesterskou - lekárskou izbou. Tu si vyskúšali, byť pacientom , lekárkou alebo starostlivou sestrou, či už o pacienta v postieľke, alebo na lôžku.
Kója pod názvom obchod DM –drogéria, bola ďalším miestom, kde, dievčatá sa zdržali najviac, vyskúšali si byť ozajstnou pokladníčkou, nakupujúcou zákazníčkou tovaru DM. Medzi dievčatami sme objavili aj stavbárky, ktoré si vyskúšali , ako položiť šindle na strechu, či podojiť kravu.
Chlapcov najviac zaujali kóje ako IT programátor programovanie jednoduchých príkazov v programovacom jazyku „Karol“
Kója DHL – logista v preprave priestor simulujúci základné činnosti prepravy v tom najširšom zmysle slova, rozdelený do troch základných oblastí činností: dispečing + zákaznícke centrum, skladové priestory, prepravca, si chlapci vyskúšali do úplnosti. Nastriekať auto, dotiahnuť skrutky doťahovačkou, spájať elektrické rozvody, bol zážitok a skúsenosť, na ktorý určite nezabudnú.

Výtvarná súťaž „Záložka do knihy“
Zúčastnili sme sa výtvarnej súťaže venovanej Cyrilovi a Metodovi. Pripravili sme záložky do knihy, ktoré sa nám vydarili a získali sme 2. a 3. miesto medzi vrakunskými školami.
2. miesto získala Lea Lengyelová. Na 3. mieste sa umiestnili spoločne Alex Farkas a Sofia Tomašechová.

Hallouween
Tešili sme sa už celý týždeň na to, ako strávime v škole celú noc bez rodičov so svojimi spolužiakmi. Mali sme pripravený bohatý program do neskorých nočných hodín. Najskôr sme sa "ubytovali" v triede, vyložili zásoby potravín a aj malú obľúbenú hračku, či plyšového medvedíka. Potom sa presunuli do školskej jedálne, kde na nás čakal program. Mali sme úžasný zážitok z toho, že sme mohli stráviť spolu netradičnú noc spolu všetci v našej škole.

Vianočná pohľadnica
Všetci sme sa zapojili do výtvarnej súťaže o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu. Máme veľmi radi súťaže a hlavne vianočné sviatky. Pracovali sme s veľmi peknými materiálmi a podarili sa nám krásne pohľadnice. Získali sme aj ocenenia. Zuzka Šafárová získala 1. miesto a Samko Smolárik 3. miesto v Centre detskej tvorivosti na Bodvianskej ul.

Vianočná besiedka
Sme ešte len malí prváci, ale vieme byť aktívni, pracovití a veselí. Pripravili sme si program na vianočnú besiedku, ktorou sme našim rodičom spríjemnili chvíle pred Vianocami, priblížili sme si čaro blížiacich sa Vianoc. Program sme predviedli bez chybičky a naši rodičia z nás mali radosť.