Týždeň jesenného ovocia v 4. C

V našej triede sme sa rozhodli venovať celý týždeň jesennému ovociu. Pretože je nielen zdravé, ale aj veľmi chutné.

V pondelok žiaci premýšľali, ktoré ovocie na Slovensku dozrieva práve na jeseň. Spoločne sme prišli na to, že sem patrí napríklad jablko, hruška, slivka, hrozno, orechy či gaštany.  No a ako už býva zvykom v našej triede, zahrnuli sme do rozhovoru aj trochu angličtiny a anglických slovíčok. Žiaci dostali za úlohu priniesť do školy čokoľvek, čo im v súvislosti s týmito plodmi napadne. Niektorí priniesli čerstvé ovocie, iní džús, či koláčik a niektorí zas vypracovali projekt o jablku, hruške a slivke. Zhovárali sme sa aj o tom, prečo je ovocie tak dôležitou súčasťou každodenného jedálnička . Každý prezradil svoje najobľúbenejšie ovocie a niektorí ho dokonca mali aj so sebou na desiatu.

Na hodine slovenského jazyka mal každý vymyslieť a napísať svoj vlastný recept na ovocný šalát s pridaním napr. škorice, medu atď. Samozrejme, recept musel mať nielen presný postup prípravy, ale aj čo najoriginálnejší názov. Čítať si recepty navzájom bola naozaj veľká zábava.

Utorok patril ochutnávke ovocných šalátov, ktoré si žiaci doma sami pripravili. Samozrejme, presne podľa receptu z predošlého dňa. Mňaaam! Takýchto dní by mohlo byť v škole aj viac

V stredu si niektorí šikovní žiaci pripravili prezentáciu o jesennom ovocí. No a znovu sme maškrtili... tento krát to boli chutné jabĺčkové koláčiky, ktoré nám doma pomohli pripraviť mamičky.

Vo štvrtok si žiaci zopakovali rozdelenie plodov a na základe toho vytvorili pani Malvicovú, pána Kôstku a pána Bobuľu (postavičky na tabuli). Z prinesených obrázkov jesenného ovocia vytvorila každá skupina zaujímavé koláže. Veď posúďte sami

Piatková hodina výtvarnej výchovy patrila opäť rozvoju tvorivosti a fantázie. Žiaci vytvárali koláže tvárí s použitím obrázkov jesenného ovocia. Popritom si každý ešte pochutnával na prinesených jabĺčkach, hruškách, či orieškoch. Zjedlo sa úplne všetko

Tento týždeň bol naozaj zábavný a všetky úlohy žiaci plnili s nadšením. A nielen to. O jesenných plodoch sa dozvedeli veľa nového a zaujímavého.

žiaci 4.C, tr. uč. Zuzana Artimová