Lyžiarsky na Chopku

Tento rok sa opäť podarilo žiakom ZŠ Rajčianska absolvovať v termíne od 23.marca do 28.marca lyžiarsky výcvik.
Plných šesť dní strávilo 27 lyžiarov a snowbordistov na chate Kosodrevina na juhu Chopku. Príchod sa síce niesol v znamení dažďa, avšak od nasledujúceho dňa to boli dni so snežením, hlavne noci, a slnkom zaliatymi svahmi cez deň.
Začiatočníci využívali na začiatku hlavne svahy označené modrou farbou/ ľahká trasa/, ale postupným zdokonaľovaním zdolali aj červené/ stredne ťažká trasa/. Mierne pokročilí, pod vedením skúsených inštruktorov zvládli na záver aj čierne zjazdovky /ťažká trasa/. Tým najlepším patril celý svah, či už na juhu, alebo na severe. Snowbordisti sa zdokonaľovali v ovládaní svoje dosky.
Každý deň po celodennom lyžovaní sme mali večer k dispozícii výber programov. Premietanie filmov, hranie X- box, diskotéka, stolný futbal či pingpong.
V stredu v rámci oddychového popoludnia sme boli na vyhliadke, odkiaľ sme pozorovali okolie, vyliezli sme na Chopok s výškou 2024m n. m. a povozili sme sa v kabínkových lanovkách Gondola a Funitel.
Verím, že o rok sa zase stretneme a užijeme si nielen výcviku, ale aj veľa zábavy, ako tomu bolo tento rok.

Iveta Kancírová