Fotagaléria

Ak chceš byt úspešný, musíš byť zdravý

V našej triede 3.A na Základnej škole Rajčianska ul. sme si pripravili projektový deň zameraný na   zvyšovanie povedomia žiakov o zdravej výžive pod názvom Deň zdravej výživy. Žiaci sa v tento deň dozvedeli  informácie o tom, čo všetko je pre náš organizmus dôležité. Poznávali sme pre náš organizmus významné potraviny. Naučili sme sa, že zdravý životný štýl to nie je  iba zdravá strava, ale aj čas na relax, priateľov a šport. Pripravili sme si 4 hodiny zaujímavých aktivít.

Úvod sme venovali rozhovoru o tom, čo je  dobré a zdravé pre správny vývin, ako sa majú stravovať, čomu sa majú vyhýbať ,aby neubližovali sebe a ostatným okolo seba.

Problémy, ktoré sme nastoľovali, sme riešili v skupinách didaktickými hrami a zábavnými aktivitami.

Rozlišovali sme správnu výživu od nesprávnej, jedov a drog. Hovorili sme o tom, ako správne  nakupovať v obchodoch to, čo je zdravé, vybrať z ponúkaného tovaru ten, ktorý je zdravší, aj keď možno menej chutný. Dokázať nepodľahnúť reklamám v televízii. Žiaci zároveň prezentovali svoje vlastné názory na potraviny. Tvorivosť a fantáziu si žiaci rozvíjali pri tvorbe a aranžovaní  ovocia a zeleniny. Úlohou nášho projektového dňa bolo pochopiť, že zdravá výživa  môže rozhodnúť o našom zdraví a chorobe. Na záver príjemného dňa sme všetko, o čom sme rozprávali aj spracovali výtvarne.

Spoločne ďakujeme našim rodičom, ktorí nám veľmi pomohli pri príprave tohto dňa.

Mgr. Marta  Jankovská