Angličtina nás baví!

Naša trieda 4.B sa v školskom roku 2015/16 zapojila do súťaže  EnglishOne, ktorú vyhlásil projekt „Nové trendy vzdelávania učiteľov anglického jazyka na základných školách.“

Po prihlásení sa do súťaže, sme celá trieda netrpezlivo čakali na  poštovú zásielku s hracími kartami a nálepkami. Mojou úlohou, učiteľky, bolo vytvoriť 10 hracích úloh z digitálneho vzdelávacieho obsahu Anglický jazyk na portáli Planéta vedomostí, ktoré som postupne sprístupnila svojim žiakom. Úlohou žiakov bolo vyriešiť úlohy, získať nálepky za vyriešené úlohy, nalepiť ich do hracej karty. Hracie karty obsahovali aj návratkovú časť, ktorú sme po vyriešení všetkých úloh odoslali. Nielen, že sme sa zabavili, naučili a zopakovali si veľa z angličtiny, ale v kútiku duše veríme, že aj niečo vyhráme. A možno práve našej triede sa podarí získať hodinu angličtiny so Celeste Buckingham a koncert pre celú školu.

žiaci 4.B, tr. uč. M. Smoláriková