Vážení rodičia,

naša škola sa rozhodla zaradiť medzi svoje aktivity denný pohybový program (nazvaný tiež „Školský program INPP“).
Počas školského roka 2013/14, prípadne dlhšie, bude tento školský program realizovaný skupinovou formou s vybranými žiakmi, ktorým bola diagnostikovaná vývinová porucha učenia.
Po úspešnom ukončení programu bude vytvorená nová skupina žiakov, u ktorých sa predpokladajú a na základe diagnostiky aj potvrdia neurofyziologické príčiny ich ťažkostí v škole. Po absolvovaní programu môžu byť tieto ťažkosti odstránené natrvalo.
Program je zameraný na rozvoj rovnováhy, koordinácie a motorických zručností detí za účelom predchádzania poruchám učenia, správania a koncentrácie.
Napomáha zreniu centrálnej nervovej sústavy, v dôsledku čoho sa zlepšuje koncentrácia, motorika, vnímanie dieťaťa, a tým pádom aj jeho akademické úspechy v škole. Školský program pozostáva z jednoduchých telesných cvičení, ktoré deti cvičia približne 10 minút každý školský deň, počas celého školského roka. Bude sa uskutočňovať denne v priestoroch našej školy.
Žiak bude do programu zaradený na základe výsledkov skríningovej diagnostiky, ktorú bude vykonávať vyškolený pracovník školy (v našom prípade školský špeciálny pedagóg) za účelom zistenia, či ťažkosti dieťaťa vo vyučovacom procese sú alebo nie sú ovplyvnené neuromotorickou nezrelosťou. O výsledkoch diagnostiky môžete byť v prípade vášho záujmu informovaný.

Pre bližšie informácie sa obráťte na internetovú stránku centra AVARE http://www.avare.sk/, kde sa o metóde INPP dozviete viac,
prípadne na školského špeciálneho pedagóga Mgr. Dašu Čellárovú na e-mailovej adrese: cellarovadasa1©gmail.com.