ŠPORTmaniak pre 1. - 4. ročník a  5. – 9. ročník

ŠPORTmaniak sa snaží nájsť pre každé dieťa najvhodnejšiu formu športovania. Počas roka trénujeme niekoľko športov, aby sme zistili, ktorý šport sa komu najviac hodí a páči: GYMNASTIKA, KIN BALL, ATLETIKA, KARATE/JUDO, ŠERM, FREZBEE, TENIS, FLORBAL, BEDMINTON, DODGEBAL, BASKETBAL, FUTBAL, HÁDZANÁ.

Tréningy sú vedené zábavne, striedaním športov udržiavame záujem dieťaťa. Výsledkom tréningov je poznanie športov, zručnosti v jednotlivých športoch, zlepšenie kondície/ koordinácie/ držania tela/ spevnenie/ schopnosť spolupráce, radosť z pohybu. Na konci programu rodičia obdržia ŠPORTOVÝ PROFIL dieťaťa s odporúčaniami, aký šport je pre dieťa vhodný. Zabezpečíme všetky pomôcky, diplomy, medaile.

Rodičov pozývame na OTVORENÉ HODINY, kde si môžu zašportovať spolu s deťmi. Všetky deti zažijú pocit úspechu, aj tie menej smelé a športovo zdatné! Špecializované športy trénujú tréneri z daného oboru, absolventi FTVŠ, ktorí spĺňajú výberové pedagogické kritériá BENI klubu, sú preškolovaní v detskej motivácii.

ŠPORTmaniak - BEDMINTON
Priaznivci bedmintonu sa môžu túto hru naučiť hrať vrámci tréningov s následným obsahom: pravidlá hry, správna technika držania rakety, podanie zhora i zdola, prihrávky so spoluhráčom, vytvoria rekord v počte prihrávok, hra cez sieť 2 na 2 aj 1 na 1, pohyb na ihrisku, backhandové údery, smeče. Súčasťou tréningov budú aj miniturnaje dvojíc a solo hráčov. Ako doplnok k futbalovému tréningu odporúčame všestranný gymnasticko - atletický tréning z programu Športmaniak.

ŠPORTmaniak - FLOORBALL
Priaznivci floorballu sa môžu túto hru naučiť hrať vrámci tréningov s následným obsahom: základné pravidlá , prípravné cvičenia - herné činnosti jednotlivcov: vedenie lopty, prihrávky o stenu, streľba na bránu, prihrávky so spoluhráčom, pýtanie si loptičky, streľba na bránu, herné kombinácie, rôzne herné situácie – hra v presilovke, v oslabení, útočné i obranné formácie. Nájazdy a floorballové hry a samotná hra podľa pravidiel, zápasy. Na konci roka rodičia obdržia odporúčania o možnom smerovaní dieťaťa. Ako doplnok k floorbalovému tréningu odporúčame všestranný gymnasticko - atletický tréning z programu Športmaniak.

ANGLOspeaker - konverzačná angličtina pre deti aj tento rok na vašej škole

Celoročný kurz angličtiny pre deti 1. - 4. ročníka, ktorý významne zlepšuje schopnosť detí ROZUMIEŤ a HOVORIŤ po anglicky. Deti, ktoré absolvovali už 1 rok výučby ANGLOspeakra, dosiahli evidentný pokrok v schopnosti tvoriť vety, klásť otázky a správne odpovedať v angličtine. Lekcie sú intenzívne, čas využívame veľmi efektívne. Výsledky práce našich lektoriek sú skutočne merateľné. Rodičia prvákov sa nemusia obávať - metóda je mimoriadne vhodná pre deti už od 6 rokov!

Metodika výučby obsahuje tieto prvky: LISTENING, UNDERSTANDING, SPEAKING, ASKING, SINGING, ROLE PLAY, PLAYING GAMES.

DIEŤA i lektorka hovoria po anglicky väčšinu času lekcie. Výučbu vedieme HRAVO, nenásilne, pomocou asociácií. Obsah výučby je ideálnym DOPLNKOM k školskému učivu vďaka prekrývaniu slovnej zásoby i základných gramatických javov.

ZAČÍNAME v druhej polovici septembra, REGISTRUJTE sa do 20.9.2016 na www.benitim.sk. Info k lekciám  posielame rodičom e-mailom. Prvá lekcia bezplatná.

Viac informácii o všetkých kurzoch a lekciách nájdete na www.benitim.sk.