Prvý úspech na FIRST LEGO League !

Od roku 2008 sa aj Slovensko pravidelne zapája do celosvetovej súťaže FIRST LEGO League . FLL je najväčšia celosvetová súťaž v stavaní a programovaní robotov  zo stavebnice LEGO pre deti od 10-16 rokov. Na súťaž sa tímy pripravujú komplexne, nakoľko sa súťaží v štyroch rovnocenných častiach:

Robot  Game – postavenie, naprogramovanie robota, ktorý zvládne splniť predpísané úlohy v určitom čase

Robot  Design – tím prezentuje konštrukciu svojho robota, ako aj kvalitu programu, ktorý navrhol

Prezentácia výskumného projektu – na danú tému každý tím vytvorí a odprezentuje svoj výskumný projekt

Tímová práca – tím v určenom čase splní zadanú úlohu v duchu tímovej komunikácie a spolupráce .

Každý rok je zadaná celosvetovo jednotná téma a na tento rok znela: „Učíme sa bez hraníc“ a v jej zmysle boli spracované všetky zadania jednotlivých súťaží, ktorých sa tento rok zúčastňuje vyše 230 tisíc detí zo 70 krajín celého sveta.

Ako prví z našej mestskej časti sa do tejto zaujímavej súťaže zapojili aj žiaci zo ZŠ Rajčianska, ktorí sa dňa 12.12.2014  v Žiari nad Hronom zúčastnili  Regionálneho kola FLL.

Aj keď bol náš tím „RDS Team“ úplným nováčikom v tejto súťaži, jeho členovia  zabojovali a v súťaži „ROBOT GAME“  získali naozaj skvelé 3. miesto, v súťaži „Prezentácia výskumného projektu“  stáli tiež na bronzovom stupienku a v celkovom poradí skončili na veľmi peknom  4. mieste z 12 tímov!

Tejto súťaže sa zúčastnili žiaci, ktorí navštevujú od začiatku tohto školského roku nový robotický krúžok na ZŠ Rajčianska, ktorý na našej škole vedie Simona Jiskrová  /fi Simon´s creActive/  a Ing. Pavol Viskup.

Naše gratulácie a poďakovanie za úspešné reprezentovanie školy patrí týmto žiakom: Dalibor Dzilský, Marek Panák, René Roger, Peter Kurt, Peter Vlašič, Ľuboš Valachovič, Juraj Handreich, Jacqueline Fábryová, Nikola Dobijová a ďalší členovia tímu z iných ZŠ: Samuel Szász, Samuel Knieža, Richard Viskup a Daniel Viskup.

Všetkým týmto nadšencom robotiky držíme palce v ďalšom snažení i zdokonaľovaní sa a veríme, že na budúci rok bude ich umiestnenie najmenej také dobré !

RDS Team ZŠ Rajčianska

Fotagaléria