POSTÚPILI  DO  MEDZINÁRODNÉHO  SEMIFINÁLE

FIRST  LEGO  LEAGUE!

Opäť je tu koniec roka a s ním sa už po druhý krát žiaci zo ZŠ Rajčianska opäť zúčastnili celosvetovej súťaže FIRST LEGO LEAGUE.

„Tento rok sme zostavili dva tímy:  pokračoval RDS TEAM z minulého roka a tím nováčikov TS TEAM, ktorý tvoria chlapci zo 6.tried na ZŠ Rajčianska /Jakub Kováč, Paľko Glvač, Anton Besedič, Roland Vízner, Samuel Lenický, Maximilán Ziškay/ , zastúpenie dievčat hájila Vanesska Ondrejková 7.tr., zo ZŠ Železničná.“

povedala nám  Simona Jiskrová, ktorá spolu s Ing. Pavlom Viskupom už druhý rok vedú na ZŠ Rajčianska robotický krúžok a komplexne pripravujú chlapcov na súťaž FLL.

RDS Team obhájil minuloročný úspech, dňa 02.12.2015 v Žiari nad Hronom získal opäť 3. miesto v ROBOT GAME a zlepšil sa v ROBOT DESIGNE, kde tiež získal bronz. Gratulujeme!

TS TEAM si však zaslúži naozaj veľkú pochvalu! Pri ich premiére na Regionálnom kole FLL v Žiline dňa 04.12.2015 zvíťazil ich súťažný duch, nadšenie a radosť zo všetkého nového, čo sa počas svojich poctivých príprav stihli naučiť.

Všetka snaha sa im vrátila v podobe: 2. miesta vo Výskumnom projekte, 3. miesta v ROBOT GAME a 3. miesta v ROBOT DESIGNE.

V celkovom hodnotení 13 tímov, vo veľkej miere aj z gymnázií, však získali naozaj úžasné 2. miesto, čo im otvorilo dvere do Semifinále  FIRST LEGO LEAGUE, ktoré sa uskutoční 12.02.2015 v Košiciach, kde spolu s nimi budú súťažiť aj deti z Čiech, Poľska, Maďarska i Bulharska!

Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce !!!

------------------------------------------------

Čo je FLL?  - pre tých, ktorí zabudli...

First Lego League je najväčšia celosvetová súťaž v stavaní a programovaní robotov zo stavebnice LEGO pre deti od 10-16 rokov. Slovensko sa zapája od roku 2008, naša MČ Vrakuňa sa pridala v minulom roku. Tímy súťažia v štyroch rovnocenných hrách, ktoré majú vždy určenú ústrednú tému / na rok 2015 Trash trek/:

Robot game – postavenie, naprogramovanie robota, ktorý zvládne splniť predpísané úlohy na hracom stole v určenom čase 2,5 min.

Robot design – tím prezentuje konštrukciu robota a kvalitu programu, s využitím čo najviac senzorov

Výskumný projekt – na danú tému si každý tím pripraví a odprezentuje svoj výskumný projekt

Tímová práca – tím v určenom čase plní zadanú úlohu v duchu tímovej komunikácie a spolupráce.

viac na www.fll.sk