Opäť sme v matematických súťažiach zabojovali

Dňa 5. apríla 2016 sa na ZŠ Borodáčova konalo okresné kolo matematickej olympiády pre šiesty, siedmy a ôsmy ročník. Zo ZŠ Rajčianska sa zúčastnili žiaci, ktorí úspešne riešili domáce kolo matematickej olympiády. Popasovali sa s náročnými úlohami počas dvoch hodín. V okrese BratislavaII. bolo spomedzi 77 šikovných  šiestakov úspešných päťdesiat osem žiakov. Až štyria šiestaci boli zo ZŠ Rajčianska úspešní riešitelia – Roland Vízner, Lukáš Drozdík, Martina Ilavská a Samuel Lenický (žiaci matematickej  6. C triedy). Veľký úspech zaznamenala Marianka Jančušová 8.B. Z plného počtu 18 bodov získala sedemnásť bodov a umiestnila sa na druhom mieste v okrese v kategórii Z8 (ôsmakov). Z 33. zúčastnených žiakov sa nedala zahanbiť ani gymnazistami a jej výsledky boli porovnateľné so žiakmi ružinovských gymnázií.  Kompletné výsledky matematickej olympiády nájdete na www.cvckuliskova.sk.

Talentovaným žiakom sa na našej škole venujeme a podporujeme ich aj v súťažiach.  Aj v tento rok sa naši žiaci zapojili do matematicko- vytrvalostnej súťaže PIKOPRETEK a dňa  21. apríla 2016 si zmerali sily so žiakmi bratislavských škôl na Železnej studničke. Zo ZŠ Rajčianska sme vyslali štyri štvorčlenné družstvá (žiaci  5., 6., 7. a 8. ročníka). Naši žiaci sa vždy umiestnili v prvej tretine súťažiacich. Najviac sa darilo šiestakom, ktorí sa umiestnili na prekrásnom 7. mieste spomedzi 32. súťažných tímov. Aj piataci, ktorí sa tejto súťaže zúčastnili prvýkrát sa nedali zahanbiť a obsadili pekné 9. miesto. Výsledky Pikopreteku 2016 sú na stránke www.p-mat.sk/pikopretek-2016-vysledky/. Všetkým súťažiacim blahoželáme a prajeme im aj naďalej presnosť pri počítaní a radosť zo správne vyriešených úloh. Ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu našej školy.

PaedDr. Tatiana Mičáňová

ZŠ Rajčianska