logo Vrakune logo stránky vlajka SK
  • B R A T I S L A V A

Na ZŠ Rajčianska máme radi  matematické súťaže

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do mnohých matematických súťaží. Nadanie detí podporujú nie len pedagógovia ale aj rodičia. Deti radi súťažia a obzvlášť matematika ich baví.

Kalendárny rok 2015 sme začali 21. 1. 2015 na obvodnom kole Matematickej olympiády pre kategórie 5. a 9. ročník. Z našich piatakov boli traja úspešný riešitelia obvodného kola Ema Henyigová 5.A (získala 12 bodov), Roger René 5.C (získal 11 bodov), Fölöp Adam 5.A (získal 9 bodov) z celkového počtu osemnástych bodov. Žiaci riešili tri náročné úlohy počas dvoch hodín. Každá úloha bola ohodnotená na 6 bodov. Úspešný riešiteľ sa stal ten žiak ktorý získal najmenej 9 bodov.

Naši ôsmaci sa zapojili do novej matematickej súťaže MATEMATICKÝ EXPRES – MATX, ktorá sa konala 11. 3. 2015. Je to matematicko - strategická súťaž štvorčlenných tímov. Na súťaž MATX sa prihlásilo 135 tímov zo 45 škôl Slovenska. Náš ôsmacky tím s názvom R.D.V.M v zložení Janka Raganová 8. A, Ľubomír Valachovič 8.A, Dominik Dobiaš 8.A, Dušan Markovič 8.B obsadil pekné 6. miesto spomedzi 24. ôsmackých zúčastnených tímov. Z bratislavských tímov sme skončili na 2. mieste. Blahoželáme celému tímu.

Aj v tento rok nás reprezentovali naši úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády na obvodnom kole, ktoré sa konalo na ZŠ Borodáčova v dňoch  16. 3. 2015 pre 3., 4., 5. ročníky a 17. 3. 2015 pre 6., 7., 8. ročníky. Úspešní riešitelia sú: Hrivňáková Saška 3. A, Kováč Jakub 5.C, Žiarovský Marián 5. C, Drozdík Lukáš 5. C,  Fölöp Adam 5. A, Dušan Markovič 8.B.Úspešným riešiteľom sa mohol stať len ten, kto mal minimálne 10 bodov, t.j. 10 úloh správne vypočítaných z pätnástich úloh.

23. 3. 2015 riešili prihlásení žiaci matematickú súťaž Klokan pre II. stupeň a Klokanko pre I. stupeň. Žiakom sa darilo výborne a dokonca máme dvoch žiakov čo napísali na 100%, čo znamená že ani raz nezaváhali. Blahoželáme žiačkam  Janke Raganovej 8.A a Nikoletke Marcinekovej  1. A za úplné zvládnutie a nepomýlenie sa v úlohách.

23. 4. 2015 sa zúčastnia štyri štvorčlenné  tímy  z ročníkov 5. - 8. na vytrvalostno – matematickej súťaži Pikopretek. Veríme, že nás budú súťažiaci úspešne reprezentovať.

Pokračujeme v riešení matematických korešpondenčných súťaží Maks, Maksík a Riešky. V korešpondenčnom seminári Novohradská sme mali úspešných riešiteľov: Roland Vízner 5. C, Roger René 5. C, Drozdík Lukáš 5. C. Spomínaní žiaci navštevujú triedu s rozšíreným vyučovaním matematiky na našej škole.  Pre žiakov, ktorí riešia korešpondenčné súťaže to znamená, že vo svojom voľnom čase počítajú zaujímavé, neštandardné a logické príklady, vďaka čomu si zlepšujú svoje logické myslenie.

Všetkým zúčastneným súťažiacim v spomínaných súťažiach  ďakujeme za ich námahu pri príprave na súťaže a  reprezentáciu školy. Tým žiakom, ktorí boli úspešní riešitelia srdečne blahoželáme a držíme im palce pri príprave a reprezentácii aj v ostatných súťažiach. Ďakujeme pedagógom, ktorí pripravujú žiakov na súťaže, ktorí pomáhajú pri organizácii súťaží a ďakujeme rodičom za podporu. Žiaci potrebujú motiváciu, pocit úspechu a uznania. Doprajme im ho, veď si to zaslúžia! Blahoželáme!