Dňa 14. 11. 2014 sa niektorí žiaci ZŠ Rajčianska zúčastnili tímovej matematickej súťaži MATBOJ, ktorá sa konala v Mlynskej doline. Organizátorom súťaže je P-mat a na ich www stránke sú aj celkové výsledky škôl.  Mali sme zastúpenie v každej kategórii od piateho po ôsmy ročník. V každej skupine boli štyria členovia. Súťaž je založená na logicko -strategických princípoch. Po správnom vypočítaní príkladu  získa tím kartičku, ktorú musí strategicky položiť na plánik. Body sa získavajú za príklady a aj za položenie kartičky podľa vopred jasných pravidiel.

Našim tímom sa darilo a až na jeden tím sme sa vždy umiestnili v prvej polovici súťažiacich.

Piataci skončili  na 10. mieste z celkových 22 súťažných tímov. Šiestaci skončili na 9. mieste   z 18 súťažných tímov.  Siedmaci skončili  na 14. mieste z celkových 18 tímov. A najlepšie  umiestnenie dosiahli naši ôsmaci, lebo skončili na 6. mieste z 19 tímov.

Hoci sme neobsadili popredné miesta, umiestnili sme sa v rámci Bratislavy na pekných miestach. Súťažiacim blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu školy.

PaedDr. Tatiana Mičáňová

Výsledky súťaže