Opäť sme zabodovali - 1. miesto v matematickej súťaži MATBOJ

v kategórii ôsmakov získal tím zo ZŠ Rajčianska

Aj v tento rok sa žiaci ZŠ Rajčianska zapojili do matematickej súťaže MATBOJ, ktorá sa konala 27. októbra 2017 v UPC v Mlynskej doline. Prihlásené štvorčlenné tímy ôsmeho a deviateho ročníka si zmerali sily s ostatnými bratislavskými aj mimobratislavskými školami.

Matboj je matematicko - strategická súťaž, v ktorej záleží na rýchlosti, správnosti riešenia, ale aj na stratégii a úspešnosti zahratia hry. Všetci s nadšením riešili náročné matematické úlohy a za správne vyriešené príklady mohli získať body aj vo vhodnej stratégii hry.

Nakoľko máme šikovných ôsmakov, ktorí radi počítajú, poslali sme až dva štvorčlenné tímy, aby si zmerali sily s ostatými rovesníkmi z Bratislavy a okolia.

Najväčšiu radosť mali tím s názvom LORDS OF MATHS, ktorý tvorili: Jakub Kováč, Roland Vízner, Lukáš Drozdík a Samuel Lenický  (žiaci 8. C – matematickej triedy). Získali 1. miesto a tešili sa z hodnotných cien. Pocit z víťazstva bol naozaj sladký nakoľko vyhrať v takej silnej konkurencii vôbec nebolo jednoduché, ale vďaka ich odhodlaniu,  šikovnosti, logike, stratégii  a aj ich svedomitej príprave   im to vyšlo. Za čo im   B L A H O Ž E L Á M E !

Všetkým súťažiacim  blahoželáme a ďakujeme za dôstojné reprezentovanie našej školy, za nasadenie a zanietenie pre matematiku, za výbornú stratégiu, ale aj za slušné správanie počas hry a aj počas únavného cestovania. Ďakujeme aj pani učiteľkám matematiky za prípravu žiakov na matematické súťaže. Je pre nich motivácia zúčastniť sa súťaží a aj preto ich matematika na našej škole BAVÍ. V neposlednom rade ďakujeme  aj rodičom za podporu svojich detí a pedagógov.  Zapájanie do takýchto súťaží sa nám darí vďaka podpore vedeniu školy a finančnej podpore OZ Rajčianska. A už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník. Bližšie informácie a aj výsledky o súťaži nájdete na http://www.p-mat.sk/aktivity/jesenny-matboj/.

PaedDr. Tatiana Mičáňová

ZŠ Rajčianska