1. miesto v MATBOJI v kategórii šiestakov získal tím zo ZŠ Rajčianska

Aj v tento rok sa žiaci ZŠ Rajčianska zapojili do matematickej súťaže MATBOJ, ktorá sa konala 6. novembra 2015 v UPC v Mlynskej doline. Prihlásené štvorčlenné tímy za 5., 6., 7. a 8. ročníka si zmerali sily s ostatnými bratislavskými školami.

Matboj je matematicko - strategická súťaž, v ktorej záleží na rýchlosti, správnosti riešenia ale aj na stratégii a úspešnosti zahratia hry. Všetci s nadšením riešili náročné matematické úlohy a za správne vyriešené príklady mohli získať body aj vo vhodnej stratégii hry.

Žiaci piateho ročníka -matematickej triedy mali na súťaži premiéru a umiestnili sa na peknom 12. mieste. Našich siedmakov reprezentoval zložený šiestacký  tím a umiestnili sa na výbornom 11. mieste. Žiačky ôsmeho ročníka sa umiestnili na 13. mieste. Výsledková listina s počtami bodov je na www.p-mat.sk/matboj-2015/.

Najväčšiu radosť mali naši šiestaci Jakub Kováč, Roland Vízner, Lukáš Drozdík a Samuel Lenický  (žiaci 6. C – matematickej triedy). Práve šiestaci sa tešili z medailového 1. miesta s počtom  bodov 146. Ich tím s názvom LORDS OF MATHS  získal najviac bodov zo všetkých 6. ročníkov prihlásených bratislavských základných škôl. Vyhrať v takej silnej konkurencii vôbec nebolo jednoduché, ale vďaka ich odhodlaniu,  šikovnosti, logike, stratégii  a aj ich svedomitej príprave   im to vyšlo. Za čo im B L A H O Ž E L Á M E !

Všetkým súťažiacim  blahoželáme a ďakujeme za dôstojné reprezentovanie našej školy, za nasadenie a zanietenie pre matematiku, za výbornú stratégiu, ale aj za slušné správanie počas hry a aj počas únavného cestovania. Ďakujeme aj pani učiteľkám matematiky za prípravu žiakov na matematické súťaže. Je to pre nich motivácia a aj preto ich matematika na našej škole BAVÍ. V neposlednom rade ďakujeme  aj rodičom za podporu svojich detí a pedagógov.

PaedDr. Tatiana Mičáňová

ZŠ Rajčianska