Úspech žiakov ZŠ Rajčianska v matematickej súťaži MatX

Dňa 15. februára 2017 sa konala medzinárodná súťaž Matematický Expres – MatX, do ktorej sa zapojili aj žiaci ZŠ Rajčianska. Do tejto súťaže sa zapájajú naši žiaci každoročne. Súťaží sa v štvorčlenných tímoch v ročníkoch 7-9. Súťaž prebieha online,  počas 90 minút počítajú žiaci náročné príklady. V súťaži si zmerali svoje matematické potenciály štyri siedmacké tímy, jeden ôsmacký a jeden deviatacky tím zo ZŠ Rajčianska.

V tento rok sa našim žiakom podarilo mimoriadne umiestnenie. Tím siedmakov s názvom Lords of MATHS v zoskupení Kováč Jakub, Jarábek Lukáš, Drozdík Lukáš, Vízner Roland (všetci sú žiaci 7.C triedy, čo je matematická trieda na ZŠ Rajčianska) sa umiestnil s počtom bodov  43 na peknom 6 mieste spomedzi 128 siedmackých tímov. Patrili medzi najlepšie umiestnený tím z Bratislavy vo svojej kategórii, za čo  im blahoželáme.  Aj ďalší siedmacky tím s názvom ŠmolkoviA sa umiestnil na peknom 39. mieste zo 128 siedmackých tímov. Naši ôsmaci s názvom NO NAME v zoskupení Rischerová, Liptáková, Kocián, Csongová (8.A) sa umiestnili na 45 mieste zo 128 ôsmackých tímov. Deviataci sa umiestnili približne v polovici medzi svojimi rovesníkmi. Kompletné výsledky celej súťaže nájdete na stránke www.matx.p-mat.sk.

Ďakujeme všetkým tímom za reprezentáciu a odvahu zapojiť sa do náročnej súťaže. Zároveň ďakujeme OZ  Rajčianska3 za úhradu štartovného poplatku, pedagógom za prípravu na súťaž. Blahoželáme všetkým súťažiacim a tešíme sa na nasledujúci ročník.

Na fotografii je náš víťazný tím s názvom MATHS v zoskupení Kováč Jakub, Jarábek Lukáš, Drozdík Lukáš, Vízner Roland (7.C) pri počítaní úloh počas súťaže.

PaedDr. Tatiana Mičáňová