Riešenia náročných úloh sa nebojíme

Dňa 19. januára 2016 sa na ZŠ Brodáčova konalo pre náš okres obvodné kolo 65. ročníka matematickej olympiády.  Na obvodné kolo postupujú úspešní riešitelia domáceho kola MO. Zo Základnej školy  Rajčianska bolo 8 úspešných riešiteľov domáceho kola v kategórii Z5 (5. ročník) . Žiaci matematickej triedy 5.C sa na obvodné kolo pripravovali počas hodín matematiky a aj na krúžku Hravá matematika.

Počas obvodného kola riešia žiaci v priebehu dvoch hodín tri náročné úlohy a  musia rozpísať postup riešenia. Maximálny počet získaných bodov je 18.  Úspešným riešiteľom sa stáva žiak, ktorý získa minimálne polovicu bodov t.j. 9 bodov. Do súťaže v obvodnom kole pre náš okres  sa zapojilo 143 piatakov. Z nich bolo 38 úspešných riešiteľov čo je 26 % .

ZŠ Rajčianska mala aj v tento rok  úspešných riešiteľov, dokonca na popredných miestach. Na 3. mieste sa umiestnila Tatiana Mičáňová z triedy 5. C s počtom bodov 17. Úspešný riešiteľ je aj Jakub Galko z triedy 5. C s počtom bodov 12.

Žiakom blahoželáme a vyučujúcim ďakujeme za prípravu a motiváciu.

RNDr. Hoffmannová Dana