Váže rodičia, milý prvák,

od septembra sa budeme stretávať v prvom  ročníku kladnej školy.  Pripravený zoznam je orientačný, spresnenia dostanete od triednej učitky v prvý školský deň.

Zoznam školských potrieb pre prvákov

Slovenský jazyk a literatúra:  písanka č. 511  ( 5 ks)

zošit č. 420  (1 ks), slovníček č. 624  (2 ks)

Matematika:                              písanka č. 513   ( 3 ks)

Prvouka:                                    písanka č. 520   ( 1 ks)

Výtvarná výchova: 20 ks výkres A4, 20 ks výkres A3, sada farebných papierov, obrus, vodové farby, 2 guľaté a 2 ploché štetce (tenší a hrubší), nádoba na vodu, handrička, voskové pastelky, malé nožnice (oblý hrot), lepidlo, plastelína, ochranný odev. Všetko uložiť do krabice alebo kufríka  na pomôcky.

Telesná výchova: tepláková súprava, tričko, ponožky, tenisky s bielou podrážkou, plátené vrecko označené menom

Písacie potreby: peračník, 2 ks ceruzky č. 2, mäkká biela guma, strúhadlo so zásobníkom, farbičky – 12ks, atramentové pero 2 ks, zelené pero, pravítko (malé), nožnice, lepidlo (tyčinka)

Iné pomôcky: obaly na písanky , obaly na prac. zošity A4 (veľké): 6 ks

obaly na slovníček 2 ks, školské dosky, fotokópia preukazu  poistenca,

balík kancelárskeho papiera

Hygienické potreby: tekuté mydlo, 4 ks toaletného papiera, uterák s uškom (označený), hyg. vreckovky (vyťahovacie)

Prezuvky:  uzatvorené prezuvky s bielou podrážkou označené menom a uložené vo vrecku (tiež označené menom)

Ostatné: desiatu baliť do malej uzatváracej dózičky, pitie do plastovej nerozbitnej fľaše

Všetky pomôcky označiť menom!