Ako sme získali putovný pohár pani riaditeľky na účelovom cvičení

Dňa 22. 6. 2016 sme sa celý druhý stupeň ZŠ Rajčianska spolu s pani učiteľkami vybrali na účelové cvičenie do Vrakunského lesíka, ktoré organizovali naši deviataci spolu s pánom učiteľom Peczárom, bojovať o putovný pohár.

Po pešom príchode do Vrakunského lesíka sme si sadli na trávu a oddýchli sme si. Potom nás pani učiteľka zavolala, aby sme prišli k prvej súťaži. Našou úlohou bolo vybrať desať žiakov, ktorí mali čo najrýchlejšie zabehnúť od jednej kužeľky po druhú a späť. Ostatní sme ich povzbudzovali. Získali sme plný počet bodov 10. Ďalej sme sa presunuli k druhej súťaži. Museli sme sa dohodnúť a vybrať jedného žiaka, ktorý mal zodpovedať 5 otázok o tom ako sa máme vyhnúť zraneniam a čo si máme zobrať, keď sa ideme bicyklovať. Za túto úlohu sme dostali 5 bodov. Pri ďalšom stanovišti sme mali nájsť pomocou buzoly svetové strany. Presunuli sme sa k nasledujúcemu stanovišťu, kde sme mali vymenovať časti plynovej masky. S tým sme sa trošku potrápili, ale aj tak sme to zvládli. Potom sme si vybrali 3 dvojice, ktoré si mali pinkať v ping-pongu. Každá dvojica mala tri pokusy a dali sme to za 15 bodov. Predposledné stanovište bolo zamerané na dopravnú výchovu. Kvízové otázky boli zaujímavé, ale keďže sme sa to na teoretickej časti dobre naučili, vedeli sme na ne odpovedať. Pri poslednom stanovišti nás čakal hod granátom. Z desiatich granátov sme úspešne hodili 3. Rýchlo sme si spočítali body. Po súťažiach sme sa vrátili do školy.

Nasledujúci týždeň nás celú triedu 6. C zavolala pani riaditeľka do zborovne školy. Zľakli sme sa, čo sme vyviedli. Odľahlo nám, keď nám pani riaditeľka oznámila, že sme získali putovný pohár. Všetci sme sa tešili z úspechu a na budúci rok si chceme putovný pohár obhájiť.

Martina Ilavská žiačka 6. C

ZŠ Rajčianska