Laureátka Slávika Slovenska 2016 za Bratislavský kraj  je z Vrakune

V celoštátnej súťaži detí interpretácii ľudových piesní  Slávik Slovenska 2016 reprezentovala v národnom finále 26. ročníka  v II. kategórii Tánička Mičáňová Bratislavský kraj, ako víťazka obvodného a krajského kola. Na celom Slovensku sa súťaže v interpretácii ľudových piesní zúčastnilo 35 000 detí. Spomedzi nich postupným súťažením v školských, obvodných a krajských kolách vzišli  v každej kategórii 8. finalisti (za každý kraj víťaz krajského kola).

Za II. kategóriu prešla Tánička Mičáňová zo Základnej školy Rajčianska všetkými kolami ako víťazka a úspešne reprezentovala náš Bratislavský kraj na národnom finále. Na  celoslovenskom kole zaspievala  dve piesne: jednu – Červená ružička -  acapella  a druhú pieseň – Mala som ja  - s ľudovou hudbou Zobor. Na súťaž ju pripravoval Mgr. František Ďuriač - ZUŠ Exnárova Bratislava.

Nakoľko splnila podmienky národného kola získala titul LAUREÁT SLÁVIKA SLOVENSKA 2016.  Národné finále 26. ročníka Slávik Slovenska pod záštitou Petra Dvorského sa konalo 24. júna 2016 v Topoľčanoch.

Ing. Mária Jakúbeková

ZŠ Rajčianska