Strom pomoci už aj u nás!

„Strom pomoci a jeho plody“ je jedna z aktivít organizácie Pomoc ohrozeným deťom. Prináša informácie o probléme domáceho násilia a zlého zaobchádzania s deťmi.

Jeho prostredníctvom sa tieto dôležité informácie dostávajú k deťom.

Strom chodí zo školy na školu. Prešiel už celú Petržalku aj Ružinov a teraz je v našej škole na ZŠ Rajčianska

Žiaci si môžu na „Strome pomoci“ nájsť rôzne odkazy súvisiace s domácim násilím ako aj odkazy na ľudí, ktorých môžu vo svojom okolí požiadať o pomoc.
V búdkach na strome sú letáčiky, ktoré si môžu vziať a prečítať.

Tiež v nich nájdu kontakty na organizácie, ktoré sú ochotné ich vypočuť a pomôcť im. V spodnej časti „Stromu pomoci“ je schránka dôvery, kam môžu vhadzovať svoje otázky a postrehy.

Schránku dôvery otvárajú iba odborníci, nemusia sa teda báť, že by ich otázku čítal alebo videl niekto z našej školy.

RNDr.Dana Hoffmannová,ZŠ Rajčianska