My v A+ tenisovej akadémii radi privítame vaše deti v našej mini-tenisovej škole, kde ich prostredníctvom jedinečného tréningového systému naučíme základy tenisu.

Naším cieľom je, aby začínajúci hráči všetkých vekových kategórií dostali dobré základy tenisu. Učíme základy správnej techniky všetkých úderov, a tým dávame hráčom silný základ pre budovanie ich hry v budúcnosti.

Podstatnú väčšinu tréningov vedieme zároveň v slovenčine aj angličtine. Sarah je Angličanka a popri tréningu rada naučí deti všetko čo k tenisu potrebujú aj po anglicky.  Sme držiteľmi licencie triedy B – STZ ( Slovenský tenisový zväz ), ďalej licencie LTA ( Lawn Tennis Association) – Level 3 ako aj PTR ( Professional Tennis Registry ) 10&Under – Professional.

Do Bratislavy prinášame skúsenosti z Anglicka, pevninského Grécka, Kréty, Talianska, Turecka,  Ruska a Nemecka.

Používame mini tenisové loptičky a rakety pre mladších začínajúcich hráčov, aby čo najskôr získali správnu techniku a boli schopní čo najskôr hrať zápasy. To dáva hráčom pocit úspechu a robí učenie tenis príjemným.

Tréning sa zkladá z troch častí:

• Technický tréning
  • Cvičenie kontroly lopty
  • Tréning plynulého pohybu

Technický tréning

A+ tréner je veľmi dobre informovaný a dobre vyškolený v modernej technike pre mini tenis s cieľom položiť základy pre hru dieťaťa a tak mu dať šancu v budúcnosti zasiahnuť loptu optimálne.

Cvičenie kotroly lopty

S cieľom uľahčiť učenie sa techniky, pracujeme s tzv. cvičením kotroly lopty, kde zlepšujeme koordinačné zručnosti hráča (tzv. Hand-eye coordination). Niektoré z týchto cvičeni je možné trénovať aj doma.

Tréning plynulého pohybu

Základom tréningu plynulého pohybu je naučit sa skákať, behať a udržať rovnováhu, čím deti získavajú lepšie koordinačné zručnosti, ktoré sú nevyhnutné, aby sa naučili hrať tenis.

Prečo mäkké lopty a mini tenisová raketa?

Bežná tenisová raketa je príliš veľká a ťažká a žltá lopta skáče pre dieťa príliš vysoko a rýchlo. Preto na tréning na mini tenisových kurtoch využívame mäkké lopty a mini rakety.

www.tenisovaakademia.sk

Kontaktné údaje: