VEDEC  V NAŠEJ ŠKOLE

Súčasťou mnohých vyučovacích predmetov je dnes environmentálna výchova.

V našej škole sa držíme hesla: "Je lepšie raz zažiť ako stokrát o niečom len počuť". A tak sme si pozvali do školy človeka, ktorý reálne žije s vedou a študuje mnohé prírodné vedy. Je to vedec Mgr. Dušan Valent.

Pripravil si odborné prednášky na vysokej úrovni. Našim prváčikom porozprával o dinosauroch, štvrtáci mali možnosť nahliadnuť do tajov nekonečného vesmíru a piataci žasli pri jeho rozprávaní o rôznych zvieracích kuriozitách.

Kto je Dušan Valent?

Dušan Valent vyštudoval geológiu a paleontológiu na Prírodoveckej fakulte UK v Bratislave. Od roku 2007 sa venuje vedeckej publicistike a od roku 2010 o prírodných vedách pravidelne prednáša pre deti a mládež (napr. v Slovenskom národnom múzeu a v Mestskej knižnici v Bratislave). Zaujíma sa o planetárne vedy, vývoj života, záhady a kritické myslenie.

Jeho odborné články si môžete prečítať na webstránke www.invivomagazín.sk.

Veríme, že sa našim žiakom prednášky páčili a dúfame, že pán Valent nám príde zase niečo zaujímavé porozprávať. Aj touto cestou mu chceme srdečne poďakovať za jeho vzácnu návštevu a prajeme mu veľa úspechov v práci.

Mgr.Lea Serinovátka

Fotogaléria: