Fotogaleria:

Žiacky vedecký deň na ZŠ Rajčianska

Dňa 27.6.2016 pripravili starší žiaci za pomoci vyučujúcich prezentovanie zaujímavých vedeckých pokusov a projektov pre mladších žiakov našej školy. Chemické experimenty zabezpečovali študenti Strednej odbornej školy chemickej – naši bývalí žiaci.

Na 31 pripravených stanovištiach sa 380 mladších  žiakov 1. až 7. ročníka dozvedeli zaujímavou formou viac z chémie, fyziky, biológie a matematiky od svojich spolužiakov. Prezentácia na stanovištiach prebehla podľa časového harmonogramu formou kruhových hier (v danom čase sa presunuli skupiny na nasledujúce stanovište).

Mladší žiaci si mohli vyskúšať zložiť Rubikovu kocku, poskladať tangram, pomocou optickej sady zistiť chyby oka, zapojiť jednoduché elektrické obvody, zúčastniť sa na chemických experimentoch, dozvedieť sa viac o ľudkom tele, pozrieť si preparáty za pomoci mikroskopu, vytvoriť nenewtonovskú kvapalinu, vytvoriť vlastný hustomer, pohrali sa so zvukom, roztancovali hrozienka, zahrali sa s logickými hrami, ...

A tí starší si vyskúšali prezentovať pred skupinou pokus, projekt,... zapojili svoju fantáziu overili si svoje  organizačné schopnosti a vyskúšali si byť učiteľom počas štyroch hodín, čo naozaj nie je ľahké.  Vďaka OZ Rajčianska a  štedrosti niektorých rodičov mohli byť deti odmenené na stanovištiach vecnými cenami a sladkosťami. Nejedny rozčarované očká pozorovali hókusy pokusy, nejedny ústa sa zapájali do diskusie a veľa sa pýtali. Podľa vyjadrení detí to bol „Neobyčajný deň“ na našej základnej škole. Vďaka zápalu vyučujúcich, vďaka podpory rodičov a OZ Rajčianska a samozrejme vďaka našim šikovným žiakom sa mohla zrealizovať taká veľkolepá akcia na našej škole už po druhýkrát.

Ďakujeme a tešíme sa na nasledujúci už tretí ročník Žiackeho vedeckého dňa.

PaedDr. Tatiana Mičáňová

ZŠ Rajčianska