Susedia a priatelia

Tak sa nám to naozaj podarilo. Stretli sme sa s kamarátmi, s ktorými sme sa počas celého školského roka stretávali iba cez internet. V rámci medzinárodného projektu e Twinning sme  si spolu zadávali úlohy, zdieľali videá, predstavovali svoje mestá, posielali vianočné pohľadnice.

V jeden júnový piatok sme si  urobili spoločný výlet do Viedne, deti zo základnej školy v českom Herálci, Horní Jelení, rakúskom Lembachu a naša bratislavská ZŠ Rajčianska. Doobeda sme si na Dunajskom ostrove uprostred rakúskeho hlavného mesta  spravili jeden veľký piknik. Vyskúšali sme si anglickú verziu súťaže „5 proti 5“ – so zmiešanými tímami samozrejme, vďaka veselej aktivite „speed datingu“ sme takmer každý s každým poriadne speakovali, niekedy aj sprechovali  - a niektorí aj tak trochu švindľovali a precvičili si češtinu  Poobedie sme strávili v najstaršej ZOO v Európe v Schӧnbrunne.

Naši siedmaci tak okrem nových skúseností a zážitkov získali aj kamarátstva zo susedných krajín, ktoré môžu pokračovať i mimo školských lavíc.

PS. Celý výlet sme absolvovali verejnou dopravou – deti  si otestovali šikovné vlakové spojenie z Bratislavy do Viedne a vyskúšali si rýchle cestovanie viedenským metrom.

Mgr. Z. Boledovičová

Fotagaléria