Rím a Vatikán

TERMÍN ZÁJAZDU: 25. 3. – 29. 3. 2015

Milí žiaci, po prvýkrát Vám ponúkame poznávací zájazd s cieľom spoznať metropolu Talianska, navštíviť malý miništát s úžasnou históriou a múzeom.

PROGRAM   ZÁJAZDU

1. DEŇ: Odchod popoludní smer Bratislava, Viedeň, Graz, Klagenfurt, Tarvisio, Venezia, Bologna, Firenze, Rím.

2. DEŇ: Príchod ráno do Ríma. Prehliadku začneme vo Vatikáne, kde si pozrieme chrám sv. Petra – posvätné miesto kresťanov s unikátnymi umeleckými skvostami (možnosť vystúpať na 132m vysokú kupolu s výhľadom na Rím), prehliadka námestia sv. Petra  s kolonádou, fantastické Vatikánske múzeá a Sixtínsku kaplnku. Deň ukončíme prehliadkou Anjelského hradu, potom sa presunieme na ubytovanie, večera, nocľah.

3. DEŇ: Odchod po raňajkách na celodennú prehliadku historického centra Ríma po trase: PiazzaVenezia, Pantheon, PiazzaNavona, Fontána di Trévi a nakoniec si pozrieme Španielske námestie a Španielske schody. Večer odchod na ubytovanie, večera, nocľah.

4. DEŇ: Odchod po raňajkách. Posledný deň v Ríme si pozrieme: Sväté schody, Lateránsku baziliku, baziliku sv. Petra v okovách, baziliku Santa Maria Maggiore, Trajánovo  fórum,  Kapitol, Fórum Románum, Koloseum. Prehliadkou baziliky sv. Paula za hradbami ukončíme návštevu Ríma a večer odídeme po spiatočnej trase na Slovensko.

5. DEŇ: Spiatočná trasa cez Rakúsko, príchod domov v poobedňajších hodinách.

Cena: 285 €/osoba

V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom, sprievodca, 2 x ubytovanie v hoteli s polpenziou, poistenie CK voči insolventnosti, náučné prezentácie počas cesty, komplexné cestovné poistenie, vstupné do Vatikánskychm úzeí a MHD.

Vstupné do ostatných múzeí nie je zahrnuté do ceny zájazdu, sprievodca zabezpečí skupinové vstupné (pokiaľ to budemožné).

Dôležité!!! Až do ubytovania a na ceste späť sa stravuje každý účastník z vlastných zásob. Doporučujeme vziať trvanlivé jedlá (paštéty, džemy, nátierky, trvanlivé pečivo, keksy, ovocie (jablká) a pod. V autobuse je možné zakúpiť minerálky a nealko nápoje od vodiča. 2 noci cestujeme v autobuse, treba si vziať vankúšik, ľahkú prikrývku, mať po ruke kapsičku s hyg. potrebami. Ďalšie pokyny dostanú účastníci týždeň pred odchodom.

Zálohu vo výške 50,-€ prosíme zaplatiť do 15.10.2014 – p. Učiteľke Žilkovej. Každý žiak si dá potvrdiť prevzatie zálohy a neskôr doplatku (môže byť na viac splátok - najneskôr do 25.2.2015) do žiackej knižky!

Každý účastník musí mať doklad totožnosti OP, cestovný pas má byť platný najmenej 3 mesiace po návrate zo zahraničia.

Výška vreckového – podľa vlastného uváženia.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte: p. uč. Žilkovú – 0908 737 840, ela.zilkova@gmail.com