Kvíz o Veľkej Británii

Pani učiteľky, ktoré sa zúčastnili kurzu vo Veľkej Británii cez projekt Erasmus+ , pripravili pre žiakov našej školy zaujímavú prezentáciu.

Keďže sa od prvého ročníka učíme anglický jazyk, je samozrejmosťou ovládať základné informácie o krajine, ktorej úradný jazyk sa učíme. K takej krajine určite patrí Veľká Británia. Mnohí z nás ju možno už navštívili alebo o nej aspoň čo to počuli.

Pani učiteľky sa v tejto krajine zúčastnili vzdelávacieho kurzu a trošku po nej stihli aj pocestovať. Po návrate žiakom nešej školy  pripravili prezentáciu v školskej knižnici o tom, čo v Anglicku videli, zažili a ďalšie zaujímavosti o tejto krajine.

Na záver, žiaci, ktorí pozorne počúvali, mali možnosť získať aj zaujímavú odmenu. Pani učiteľky totiž každej triede pripravili kvíz a odmenu pre troch víťazov. Otázky v kvíze samozrejme súviseli s krajinou, o ktorej bola prezentácia. Po vyhodnotení sa prví traja žiaci z každej zúčastnenej triedy mohli tešiť krásnej knižke, ako inak, v anglickom jazyku.

Fotogaléria:

This project is funded by

the European Union