Návrat
Orava
PROJEKTY ŠKOLY

Harmonogram

Rámec kritického myslenia, ktorý je základom projektu „Škola, ktorej to myslí“, vznikol v USA. Jeho autormi sú Američania Jeannie Steele a Kurt Meredith, ktorí pôsobia na univerzite v Severnej Iowe. V súčasnosti sa tento rámec úspešne uplatňuje v 30 krajinách sveta. Implementáciou projektu chcú CEF, Slovnaft a Združenie Orava dosiahnuť, aby sa tento model vzdelávania naplno udomácnil aj v slovenskom systéme vzdelávania, otvoril nové možnosti uplatnenia sa pre slovenských žiakov a študentov, a tým zvýšil ich šance na úspech nielen doma, ale aj v zahraničí. Metodika projektu bola akreditovaná Ministerstvom školstva 20. októbra 2004 pod číslom 1909/26921/2004/409/1.

Podrobnejšie informácie nájdete na:
www.cef.sk , www.slovnaft.sk , www.zdruzenieorava.sk.

Cieľom je „prelomiť“ začarovaný kruh pasívneho učenia sa:

Projekt podporila STREDOEURÓPSKA NADÁCIA v spolupráci so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s

projekt  ukončený