Návrat

Rozbiehacia aktivita
09:30 - 10:30Reflexácia aplikácie v praxi
10:30 - 10:45Prestávka
10:45 - 12:15Čitateľská dieľňa I.
12:15 - 13:15Obedňajšia prestávka
13:15 - 14:45Čitateľská dieľňa II.
14:45 - 15:00Prestávka
15:00 - 15:30Rozbiehacia aktivita
15:30 - 16:00Čitateľská dieľňa III.
Reflexia
16:00 - 16:45Plánovanie aplikácie v praxi
Prezentácia plánu aplikácie
16:45 - 17:00Hodnotenie a záver

Čitateľská dielňa je metódou vyučovania čítania a literatúry, ktorá zahrňuje predovšetkým tiché čítanie, vzájomné informovanie a reagovanie na prečítané systematickým a organizovaným spôsobom.

Každé stretnutie začína rozbiehajúcou aktivitou, o nálade, o pocitoch......
Nebolo tomu inak ani na dnešnom stretnutí.

Reflexia aplikácie v praxi
Jednotlivé pracovné skupiny prezentovali svoje postrehy, výsledky, skúsenosti z používaných metód.
Veľmi sa osvedčili zahrievacie aktivity, Vennov diagram a zhlukovanie.

Aj druhá zahrievacia aktivita s názvom ľudské stroje sa stretla s veľkým úsmevom

Na rozohriatie nám lektorky pripravili bingo:

Pre spaním zvyknem čítaťČítam svojim deťom na dobrú noc Čítanie považujem za veľmi príjemnú činnosť
Uprednostňujem detektívkuKaždý týždeň začnem čítať novú knihuNečítam hrubé knihy
Denne čítam novinyKeď som bola malá, čítala som knihu:
Janka a Danka
Mesačne si kúpim aspoň jeden časopis

V čitateľskej dielni predpokladáme, že každé dieťa môže byť čitateľ a dobre čítať. Prostredie na čítanie vytvárame tak, že poskytneme množstvo kníh, z ktorých si žiaci sami vyberajú, reagujú na prečítané.
Každá čitateľská dielňa začína mini prednáškou, ktorá slúži potrebám žiakov alebo sa týka dôležitej záležitosti triedy. Môže to byť postup práce, výber literatúry....Žiaci reagujú na prečítané prostredníctvom rozpráv s učiteľom o prečítanom, písaním literárnych listov a rozprávaním o knihách.
Exitujú pravidlá, ktoré sa musia pri čitateľských dielňach dodržiavať. Osvedčuje sa vyvesiť tieto pravidlá v triede, takže žiakom bude jasné, čo sa od nich očakáva.

Projekt podporila STREDOEURÓPSKA NADÁCIA v spolupráci so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s