Návrat PROJEKTY ŠKOLY

II. ročník Vrakunskej cyklistickej časovky

Občianske združenie POŠKOLÁK v spolupráci s Políciou SR pripravilo
pre deti vo veku 5 – 14 rokov
II. ročník športovo – vzdelávacieho podujatia

Vrakunská cyklistická časovka

V sobotu 13. júna počas pekného slnečného popoludnia sme pre deti vo veku od 5 do 14 rokov pripravili II. ročník športovo – vzdelávacieho podujatia Vrakunská cyklistická časovka. Podujatie sa uz tradične konalo v areáli Základnej školy Rajčianska 3 vo Vrakuni. Organizátorom podujatia bola nezisková organizácia POŠKOLÁK, o. z. a podujatie sa konalo vďaka podpore Klubu darcov v Komunitnej nadácii Bratislava a spoločnostiam Konto Orange a Finančná skupina ČSOB i ďalším partnerom. Na podujatí sme spolupracovali aj s Políciou SR, ktorá pre deti zabezpečovala preventívno – tvorivé aktivity.
Deti sa učili správne pohybovať v cestnej premávke, a to ako cyklisti i chodci, videli výstroj policajtov a mohli sa previezť v plicajnom aute. Súťažili na bicykloch i kolobežkách.
Na bicykli museli abslovovať dva okruhy s jazdou zručnosti a na kolobežke jeden okruh s jazdou zručnosti. Pri zhodení alebo vynechaní prekážky deti získali trestné sekundy, ktoré sa im zvýšili celkový dosiahnutý čas. Po skončení jazdy na ne čakala vedomostná otázka z dopravnej výchovy.
Otázky boli rozdelené podľa veku a jednotlivých kategórií. Deti súťažili v troch kategóriách od 5 do 7 rokov, od 8 do 11 rokov a od 12 rokov do 14 rokov. Jazdu i slalomovú dráhu zvládli deti veľmi dobre a to na bicykloch i kolobežkách. Problémy im nerobili ani vedomostné otázky. Popri vzdelávaní a súťažení sa deti mohli zabávať v tvorivých dielňach, kreslením na chodník, zaskákať si na švihadlách a pre malé deti bola pripravená jazda na motorke. Deti, ktoré dosiahli v spomínaných disciplínach najlepší čas, boli odmenené peknými vecnými cenami a najlepší si odniesli aj pekné medaily.
Každý súťažiaci účastník sa osviežil nápojom od spoločnosti Coca – Cola a energiu si doplnil Horalkami. Podujatie sa vydarilo a už teraz sa tešíme na jeho ďalší ročník, v ktorom určite deti zase prekvapíme niečím novým.

projekt  ukončený