Návrat PROJEKTY ŠKOLY
Združenie poškolák

Návšteva bábkového divadla - predstavenie Kráska a zviera

11. marca 2009 sa v rámci spolupráce s občianskym združením Poškolák 3. D a niekoľko štvrtákov zúčastnilo bábkového divadelného predstavenia „Kráska a zviera“.
Predstavenie zabezpečila pani Matichová, ktorá s 3. D triedou dlhodobo spolupracuje a zabezpečuje pre žiakov rôzne zaujímavé aktivity počas
vyučovania i popoludní.obrazok

Hneď pri vstupe do divadla nás privítala pochmúrna scéna, ktorá napovedala, že hra bude plná napätia a prekvapení.
Bábkoherci v tmavom oblečení s veľkou zručnosťou ovládali bábky – javajky.
Žiaci s napätím sledovali dej známej rozprávky o Kráske a zvierati a nedočkavo vyčkávali rozuzlenie, kedy sa zviera premení na krásneho princa a dobro zvíťazí nad zlými silami.

Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo a účinkujúcich odmenili búrlivým potleskom.

Po skončení predstavenia sme navštívili divadelnú dielňu, kde sme sa dozvedeli, že herciobrazok používajú rôzne druhy bábok. Maňušky,
   ktoré sa ovládajú rukou a prstami, marionety,
   u ktorých herec vedie bábku zhora a ovláda
    ruky, hlavu a nohy pomocou šnúrok a
    javajky, ktoré sú pripevnené na palici a herci
     ich vodia nad hlavou. Veľmi nás zaujal
    spôsob ich výroby.
   Deti mali možnosť vidieť náročnú, ručnú a
  veľmi dlhotrvajúcu, trpezlivú prácu, ktorá vedie ku konečnému výsledku – k hotovej bábke.

Na záver sme dostali pozvanie na pripravovanú premiéru rozprávky „Krása nevídaná“ na ktorú sa už teraz veľmi tešíme.
projekt  ukončený