Návrat PROJEKTY ŠKOLY
Združenie poškolák

BIELY PAPIER a FARBY DÚHY

Redakcia Fifík a POŠKOLÁK, o. z. usporiadali 1. ročník výtvarnej súťaže pre deti 1. 2. 3 a 4. triedy Základnej školy na Rajčianskej ulici v Bratislave.
obrazok

Súťažilo sa v dvoch kategóriách:
Žiaci 1. a 2. ročníka
Žiaci 3. a 4. ročníka

Práce vybrané porotou boli odmenené vecnými cenami. obrazok

Zloženie poroty:
1. Zuzana Katrušinová, Fifik
2. Miroslav Regitko, Fifik
3. Mgr. Helena Šulcova, ZŠ Rajčianska 3

Témy:
- Čo mám najradšej
- Rozprávkový svet
- Moje budúce povolanie

Formát:
výkresy A4, A3.

Technika: voľná.

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže: obrazok

Vo štvrtok 11. júna 2009 sme sa stretli v knižnici ZŠ Rajčianska 3 na vyhodnotení výtvarnej súťaže Biely papier a farby dúhy.
Porotu viedol náš vzácny hosť výtvarník a ilustrátor Miroslav Regitko, ďalším členom poroty bola redaktorka časopisu Fifik pani Zuzana Katrušinová a učiteľka výtvarnej výchovy Mgr. Helena Šulcová.
Porota mala s výberom najlepších prác v jednotlivých kategóriách dosť veľa práce.
Najprv si zodpovedne prezreli všetky práce, potom diskutovali o tom, čo ich na práci zaujalo a akou technikou bola vytvorená a napokon začali vyberať práce, ktoré sa im páčili najviac.
Deti spracovali rôzne námety, napr. Pegasa, Snehulienku a sedem trpaslíkov, divadelné predstavenie Kráska a zviera, papagája, hasičské autá, letušku, veterinárku. Všetky boli niečím zaujímavé.
Nakoniec sa porota dohodla a pán Regitko odovzdal oceneným deťom diplomy a vecné ceny – pekné knižky a nejaké drobnosti. Ku každej ocenenej práci deťom povedal, čo sa mu na práci najviac páči a pýtal sa detí, čo ich inšpirovalo. Po odovzdaní cien pán Regitko s deťmi besedoval, priblížil im svoju prácu a nakreslil im obrázok škriatka aj s venovaním. Na besedu medzi nás prišla aj pani redaktorka zo Slovenského rozhlasu, ktorá vyspovedala pána Regitka i ocenené deti.
Všetky ocenené práce i fotky z akcie môžete vidieť na stránke www.poskolak.info

projekt  ukončený