Návrat PROJEKTY ŠKOLY
Združenie poškolák

Otvorenie projektu Stretneme sa pri hre

V utorok 6. októbra 2009 o 14,30 hodine sme za bohatej účastí detí v 4. D triede otvorili projekt Stretneme sa pri hre, ktorý je určený pre všetkých štvrtákov. Projekt pre žiakov pripravila nezisková organizácia POŠKOLÁK, o. z. v spolupráci s partnermi – Mestská časť Vrakuňa, ALBI s. r. o. a internetový obchod www.iHRYsko.sk. Projekt bude trvať od 6. októbra do 24. novembra a v rámci neho sa deťmi stretneme na šiestich stretnutiach pri spoločenských hrách a na záver projektu pre deti pripravíme zaujímavý turnaj v spoločenskej hre Ubongo, v ktorom budú víťazi odmenení peknými cenami.
Prvé stretnutie s deťmi pri hrách bolo výborné, deti boli hrami nadšené a veru nechcelo sa im ani odísť domov. Zoznámili sme sa napr. s hrou Mamma Mia, kde sa deti stali kuchármi a ich úlohou bolo napiecť čo najviac píz. Dievčatá sa zabávali s bažantími sliepočkami, ktoré sa vybrali do vyberanej spoločnosti nevhodne oblečené. Chlapci boli nadšení hrou Formule, pri ktorej sa odohrávali náročné súboje o najlepšie umiestnenie v celkovom poradí. Okrem toho sme s deťmi prenikli aj do sveta bačov, spravovali sme košiare s ovečkami a strihali svoje stáda. V dračej jaskyni sa deti snažili prekabátiť draka a zmocniť sa čo najväčšej časti jeho vzácneho pokladu.Spoločenskou hrou Ubongo boli deti priam nadšené a tak sa tešíme na zaujímavé zápolenie detí v turnaji.
Projekt bude pokračovať dalšími stretnutiami podľa plánu, ktorý je uverejnený aj na stránke neziskovej organizácie POŠKOLÁK, o. z. – www.poskolak.ifno

projekt  ukončený