• Rajčianska 3 - B R A T I S L A V A

AKTIVITY :   I. oddelenie

vychovávateľka: Tatiana Pončáková

KAPITÁN KOTVIČKA

6.10.2016 a naše prvé divadielko s kamarátom Maťkom.

S kapitánom Kotvičkom sme sa plavili plachetnicou po mori a hľadali poklad.

Na prvom ostrove sa stretli s domorodcom MUMU  s ktorým sme si zatancovali.

Na ďalšom ostrove sme stretli medveďa Cencúľa a nakoniec morskú vílu.

Poklad sme našli, truhlicu otvorili a poklad ktorý sa v nej skrýval bol odkaz na papieri : „Najväčší  poklad je LÁSKA“.

S úsmevom na tvári sme sa poďakovali a spokojný a plný zážitkov z plavby sme sa vrátili späť do školy.

DNI JABLKA

V mesiaci október sa tradične konajú dni jablka a tak ani v našom ŠKD sme nezaostali.

Okrem rozhovoru o tom ako si pripraviť zdravú desiatu, či olovrant sme jeden deň venovali len jablku.

Deti vyrobili veľa krásnych papierových jabĺk a pritom si zaspievali veselé pesničky o jabĺčkach.

Halloween 2016

Celé poobedie sme sa venovali strašidlám a príšerkám a s vlastnými prácami  sme sa aj vyfotili.

Deti sa tešili nielen z fotenia ale aj z príprav na večernú akciu ale aj spoločné spanie v triede.

Všetci sme noc zvládli na jednotku a už teraz sa 1.A teší na ďalší rok.

Tvorivé dielničky

Advent prišiel aj ku nám a deti si tak mohli vyskúšať ako sa taký adventný veniec (aj papierový) vyrába a zdobí.

Aj keď sme lepidlo mali všade, výrobky sa deťom podarili a mali z nich radosť.

Konečne ku nám prišla pravá zima aj so snehom.

A preto sme si v našej triede zopakovali na čo nám slúži zimné oblečenie+jeho časti.

Toto všetko sme si mohli vyskúšať  poobede na školskom dvore.

Deti si sneh užili a vyjašili  sa dosýta .

Zima stále nechce skončiť a tak sme sa rozhodli pomôcť v tejto zime vtáčikom so stravou. Naučili a zopakovali sme si aké vtáky v tomto ročnom období u nás sú a ako im môžeme pomôcť.

Deti s radosťou vyrábali a skrášľovali krmítka, ktoré sme spoločne zavesili v areáli školy.

MAREC- mesiac knihy - od prvého dňa sme sa rozprávali o knihách- aké poznáme....deti si svoje obľúbené knižky priniesli z domu, navzájom si ich požičiavali a čítali si z nich. nakoniec sme si svoje vlastné knižky vyrobili a vyzdobili sme si s nimi triedu.

Aj takto sa dá tráviť poobedie v ŠKD keď je už vonku krásne a slniečko nám svieti

Aj za nepriaznivého počasia si vieme poriadne užiť poobedie v Škd. Kino a pukance boli super...😊

43 detí klubu sa od 21.4. 2017 úspešne učilo základy plávania. Mnohé deti sa zdokonalili, iné sa učili správne dýchať pod vodou a udržať sa na hladine. Všetci to zvládli na jednotku a už sa tešia opäť o rok na ďalší kurz plávania.

Deň matiek sme oslávili aj v našej triede. O mamičkách sme sa porozpravali, každý povedal niečo o tej svojej naj mame a nakoniec sme si ich nakreslili.