• Rajčianska 3 - B R A T I S L A V A

vychovávateľka: Ľubica Klčová

September :

Imatrikulácia :

Dňa 13.9.2016 mali v našej škole všetci prváčikovia slávnostnú  pasovačku – imatrikuláciu.

Všetci si nastúpili pred kráľa a jeho tri dcéry. Postupne kráľ pasoval všetky deti za prvákov našej školy. Deti zložili prísahu, že si budú plniť povinnosti, učiť sa a poslúchať pani učiteľky a pani vychovávateľky. Potom sa rozdelili na 4 skupiny a skúšali si svoje zdatnosti a schopnosti. Všetkým sa súťaže a aktivity veľmi páčili.

Šikovné ručičky:

Deti z tretieho oddelenia si vyskúšali svoje zručnosti a vyrobili z roliek toaletného papiera sovičky,

ktoré pomaľovali.

Vyskúšali si vytvoriť z kruhov kačičku, ktorú najskôr vyfarbili a potom zlepili jednotlivé časti

a kačička bola hotová.

Október

Hneď na začiatku mesiaca sme absolvovali návštevu interaktívne divadlo Kapitán Kotvička .

S kapitánom Kotvičkom sa deti pustili do hľadania pokladu, zaspievali si spolu, niektorí aj zatancovali

a nakoniec zistili, že najväčší poklad je LÁSKA.

V októbri sme si vyrobili z modelovacej hmoty ježkov, potom sme ich vymaľovali a nakoniec sme im založili pichliačiky z gaštanov.

Koniec mesiaca sme zavŕšili  hallowenskou nocou v škole nocou v škole.

November, December:

Začali sme nacvičovať program na besiedku a zručnosť sme si vyskúšali v tvorivých dielničkách. Robili sme vianočné ozdoby z modelovacej hliny, stromčeky z paličiek, rôzne tvary z koráliek.

Zúčastnili sme sa divadelného mikulášskeho predstavenie v DK 221 kde všetky oddelenia dostali od Mikuláša darček – stavebnicu Lego.

15.12.2016 sme sa pred rodičovskou verejnosťou prezentovali  pestrým programom na vianočnej besiedke. Po besiedke si rodičia pozreli naše vianočné výrobky a predali sa skoro všetky. Z našich anjelikov neostal ani jeden. Aj v triede sme si ozdobili stromček z našich výrobkov.

Január, Február

Január nás potešil snehovou nádielkou hrali so snehom, stavali sme snehuliakov, šmýkali sme sa na ľade. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime.

Vo februári sme vyrábali valentínske srdiečka a pozdravy. Chodili sme na vychádzky do okolia školy. Tvorili sme s korálkami.