• Rajčianska 3 - B R A T I S L A V A

Aktivity : VII. oddelenie,

vychovávateľka :  Kvetoslava Kúdelková

Deti 3.A  sú spolu  tretí rok, tento šk.rok  k nám pribudli detí z 3.C. Je nás  v oddelení 31, napriek tomu  si myslím, že vnikla dobrá skupina detí a navzájom sa rešpektujeme.

September: 3.9.2015

INTEGRÁCIA – Snko svieti pre všetky deti rovnako

Koncert integrácia v športovej aréne Ondreja Nepelu, bol úžastný zážitok pre deti nášho odd. Charitatívny koncert, ktorý  uvádzali naši známi komentátori , Katka Brichtová, Michal Hudák, privítali nielen  plné hľadisko detí z celého Slovenska ,predovšetkým  nášho pána  prezidenta p. Kisku , ktorý vyzdvihol myšlienku pomáhať deťom, rodinám. Moderátori privítali  mnohých hostí, umelcov, športovcov, našich futbalových reprezentantov Slovenska, ako  aj víťaza  Stanliho pohára hokejistu Mariana Hosu, ktorý predstavil deťom tento vzácny pohár. Vynikajúci hudobní umelci sa predstavili so svojimi  známymi hitmi, ktoré si  deti aj spoločne zaspievali Koncert Integrácia - myšlienka spájať a pomáhať  deťom... nás núti hlbšie si vážiť dary života, akými sú zdravie, šťastie a láska a tým zmysluplnejšie prežiť každý deň. Nesmieme zabúdať podeliť sa  o tieto dary s tými , ktorí potrebujú našu pomoc.

23.September 2015

ZOO

Zapojenie ŠKD  sa do projektu OLO,sme dostali možnosť navštíviť  ZOO , podmienkou vstúpenky bola mrkva v rukách každého dieťaťa. Autobus nás v krásne slnečné popoludnie priviezol pred  bránu ZOO v rukách  sme  stískali mrkvy  s nádejou, že  budeme môcť ich sami ponúknuť zvieratkam. Tety  pri vchádzani bránou nám však  ukázali miesto, kde ich  máme  uložiť a pritom pozorne  sledovali odovzdanú vstúpenku. Trochu sme boli smutní, ale tety nám vysvetlili, ako to je s krmením zvierat v ZOO, zároveň  ako sa máme správať my  počas návštevy.

Veru naša ZOO nám ukázala ozajstný život zvieratiek, majestátny lev s levicou, leopard, predstavili sa dôstojne,  obľúbené opice sa jašili, veru boli veľmi  podobné nám.

Záujmová činnosť: Krúžok Kreatívne ručíčky

Slané cesto

Vyrobiť si sam svoje slané cesto a potom z neho vytvárať, bolo pre naše detí jedinečným zážitkom v našom odd.

Sokoliary

Návšteva  sokoliarov v ŠKD, bola nezvyčajná. Upršané  počasie spôsobilo , že ukázať , porozprávať a dozvedieť sa o živote sokolov , sokoliari museli  zvládnuť na chodbe  školy, spolu  s deťmi. Blízkosť sokolov, ich roztiahnuté  krídla, zlety, pristátia ohúrili deti. Dôstojnosť toho najväčšieho sokola  nútil rešpekt , pohladkať ho , nebolo jednoduché pre každého. Strach ma veru silnú moc  a trochu bol i medzi nami.

Rekreačná  činnosť

Aj takto veľmi radi oddychujeme. Babie leto nám umožnilo  dlho šantiť na šk.dvore

Divadielko pod hríbikom

Bábkové divadielko sa  zdá , že  je divadielko skôr pre detičky materskej škôlky, však bábky v našej rozprávke presvedčili, že vedia zaujať všetkých bez rozdielu veku. V dnešnej bohatej animovanej tvorbe, ktorej deti venujú veľa času pri televíznych obrazovkách,  bábkobé divadielko bolo pre nás nezvyčajné a jedinečné, tento zážitok ostane dlho v našich dušičkách.

Noc v škole- Haloween

Noc  v škole je  tým  najlepšim zážitkom, ktorý môžu  naše detí zažiť. Deti nášho oddelenia si ju naplno užili. Svoje postielky v podobe  spacákov, si veľmi rýchlo pripravili s pomocou svojich rodičov, potom už  iba ahoj mami a začala sa zábava. Vysvietené sviečkami  chodby, triedy naplňali  s rôznymi strašidlami tú tajúplnú atmosféru tejto noci.

Halloween v znamení strašidiel, masiek začal sprievodom  po uliciach okolo našej školy.krik, piskot, riava , smiech , radosť zo svieťacích lampiónov znásobovalo  očakávania detí . Poriadne vykričaní sme si  v triede oddýchli pri  úžastnej torte, ktorú nám naša Vilmuška upiekla s mamkou . Naša Vilmuška  spoločne oslávila v tento večer, svoje narodeniny, sfúkla sviečky a podelila tortu. Príjemný večer, prispel k pohode v našej triede.  Veselu  zábavu detí potom si užili v jedálni. Vyšantení, unavení zaspávali pri rozprávke. Ráno prišlo veľmi rýchlo.

Štvrtkové popoludnie

Detské ihrisko plné zábavy , tu veľmi radi chodíme, vyšantíme, pobeháme a vykričané ideme  domov.  Tu  čas uteká veľmi rýchlo.

Škola ide na Slovan

19.októbra 2015  sme zažili ozajstný veľký zážitok.  Hokejový zápas  veľkých  hokejistov HC Slovan KHl a Jekaterinburg.

Prečo práve mi. No predsa sme sa zapojili  do projektu  Škola ide na Slovan, aby sme  mohli zažiť tu skvelú atmosféru. Ešte minulý  šk.rok sme sa  pustili do úlohy na tému  Zdravá výživa, zdravé kosti, zuby . Našou úlohou  bolo zhotoviť maketu hokejistu z Rajo výrobkov.

Podarilo sa, správa  v októbri od hokejového klubu Slovan, jeho pozvanie  na hokejový zápas  19.10.2015 nám urobilo  veľkú radosť.