• Rajčianska 3 - B R A T I S L A V A

Aktivity : IX. oddelenie,

vychovávateľka : Ľubica Klčová

September:

3. septembra sme sa spolu s p. učiteľkami zúčastnili benefičného koncertu – Integráčik

11. septembra sme sa zúčastnili na ukážkach športových činností, ktoré usporiadal pre naše deti Beni Club. Deti sa mohli zapojiť do všetkých aktivít, mohli si vyskúšať rôzne športové náradie a pomôcky

V rámci environmentálnej výchovy sme si upratovali náš školský areál. Hrabali sme lístie, zametali betónovú plochu, kde budú namontované stolnotenisové stoly na popoludňajšiu činnosť. Dievčatá aj chlapcov upratovanie bavilo, tí zdatnejší odvážali nahrabané kopy na fúrikoch.

29. septembra sme sa v rámci Olompiády , (do ktorej sme sa v septembri ako ŠKD zaregistrovali) zúčastnili návštevy ZOO sa symbolické vstupné – mrkva pre zvieratká.

Október:

1.10 . sme sa v rámci štvrtkových aktivít mimo školy vybrali na ihrisko Dudvážska. Mali sme v tom zároveň zahrnutú aj dopravnú výchovu – prechod cez cestu, dopravné značenie

8.10. sme mali v školskej telocvični divadelné predstavenie spoločnosti Pod hríbikom, ktoré sa volalo Poplepretko.

15.10. nám pripravili pútavé ukážky Sokoliari, ktorí aj naše deti zábavnou formou preskúšali s vedomostí o zvieratách. deti vedeli pohotovo odpovedať na otázky. Vystúpenie s cvičenými operencami sa im páčilo. Nakoniec sa po skupinách aj odfotili s jastrabom.

19.10. sme sa s deviatimi chlapcami zúčastnili hokejového zápasu Slovan  proti Jekaterinburgu, ktorý sa konal na novom zimnom štadióne .

November

Keďže v tomto mesiaci bol ukončený  v záhradách zber ovocia, urobili  sme si s deťmi výstavku a rôzne ovocné šaláty.

Na našom školskom dvore dozreli aj šípky, ktoré sme obrali a vysušili na čaj.

Malý školský dvor bolo treba pohrabať a pozametať opadané lístie.

December

V tomto mesiaci sme sa zamerali na výrobu vianočných ozdôb, na návštevu školskej knižnice

a pokračovali sme v cvikoch na spevňovanie chrbtice.

práca s modelovacou hlinou                                                         cviky na spevnenie chrbtice

Január

v januári sme využili sneh a ľad na školskom dvore  na kĺzanie, guľovanie a stavanie snehuliakov.

Február

Tento mesiac končia fašiangy. Vyrábali sme si masky a vyzdobili sme si nástenku.

Zúčastnili sme sa na karnevale v telocvični .

Koncert Integrácia