• Rajčianska 3 - B R A T I S L A V A

Kurz korčuľovania

Tak ako aj po iné roky, aj tento rok sme v spolupráci so Šport komplexom Tempo zorganizovali pre žiakov ŠKD kurz korčuľovania.

Kurz sa uskutočnil od 12. 11. do 26.11.2009 na klzisku vo vynovených priestoroch nákupného centra Avion.

obrázok

Prihlásilo sa 37 žiakov z toho 18 prváčikov.

obrázok

Kurz bol zameraný predovšetkým na zvládnutie techniky: jazda vpred, jazda vzad, jazda v otáčkach, prekladanie vpred i vzad, oblúky vpred von a dovnútra.

Súčasťou kurzu bolo aj uvoľňovacie cvičenie, upozornenie na Zásady bezpečnosti pri výuke korčuľovania.

Deti boli rozdelené do skupín podľa fyzickej a pohybovej zdatnosti a na konci kurzu boli všetky deti odmenené diplomom a sladkosťou, pretože všetky zvládli základy korčuľovania ( hlavne tie deti, čo stáli po prvý krát na korčuliach). Ostatní sa zdokonalili v technike a tak pokročili v základoch korčuľovania.

Na poslednej hodine kurzu sa prišli na svoje ratolesti pozrieť aj rodičia, aby sa presvedčili, ako deti zvládli kurz. Myslím, že všetci odchádzali domov spokojní. Hlavne deti, pretože sa niečo naučili a aj niečo urobili pre svoje zdravie.