Návrat PROJEKTY ŠKOLY
Výhody a riziká internetu

Projekt : "Výhody a riziká internetu"

Trvanie projektu: september 2007 – júl 2008

Nie je možné prehliadnuť skutočnosť: internet v posledných rokoch prekonal význam televízie pre deti a mladistvých a zmenil od základov našu komunikáciu. Deťom a mladistvým ponúka fantastickú možnosť objavovať svet online, nadväzovať nové kontakty, uzatvárať priateľstvá, získať informácie, zabávať sa a byť kreatívnym. Dievčatá a chlapci chcú spoznať svet, mať vlastné skúsenosti, vyskúšať nové. A práve túto možnosť ponúka deťom internet a obzvlášť chat. Otvára deťom nový svet, v ktorom spoznávajú nových ľudí, seba samých a dokonca môžu realizovať vlastné predstavy. Chatovanie je pre deti zábava. Chatovanie však môže byť aj nebezpečné. Internet predstavuje pre deti a mladistvých sociálne prostredie, v ktorom stretávajú priateľov, ale i neznámych. Prostredníctvom internetu ich môžu urážať, zneužívať. Dostávajú ponuky, ktoré nie ú pre ne vhodné a dokonca sa môžu stať obeťami sexuálneho zneužívania.

V školskom roku 2007/2008 občianske združenie LABYRINT v spolupráci so Základnou školou Rajčianska 3 bude realizovať projekt „Výhody a riziká internetu“.

Projekt je určený pre dievčatá a chlapcov vo veku 11 a 14 rokov. Lektorkami projektu sú členky OZ – Labyrint – PhDr. Monika Sýkorová, PhDr. Slávka Svitková.

Aktivity Úvod projekt  ukončený